V življenju se srečujemo z različnimi stiskami, neprijetnimi občutenji, ipd. Z nekaterimi tovrstnimi doživljanji zmoremo sami ali ob pomoči bližnjih, pri nekaterih pa potrebujemo strokovno pomoč.
Psihoterapija je proces, kjer se posameznik ob strokovni pomoči poda na pot spoznavanja sebe in svojih nezavednih vzorcev, ki so privedli do trenutnih težav. V varnem in zaupnem terapevtskem odnosu postopoma vstopa v svoj notranji svet, kjer odkriva in spreminja boleča občutenja in prepričanja, ki vplivajo na njegovo doživljanje sebe, odnosov, sveta. Pri tem razvija bolj razumevajoč in sočuten odnos do sebe in stiske, ki jo doživlja. Z osvobajanjem od nezavednih vzorcev posameznik ponovno vzpostavlja stik s seboj in svojimi potrebami, v njem se krepita občutek varnosti in stabilnosti, kar pomembno vpliva na njegovo življenje.
Pri psihoterapevtskem delu uporabljam načela integrativne psihoterapije, katere temeljno izhodišče je celostni pristop k posamezniku in njegovim težavam. Namen le-te je integracija kognitivne, čustvene, vedenjske, telesne, duhovne in socialne dimenzije človeka. Obenem pa poudarja pomen odnosa skozi katerega rastemo, se razvijamo in oblikujemo odnos do sebe, drugih in do življenja, zato je terapevtski odnos pomemben del terapevtskega procesa.
Integrativna psihoterapija združuje spoznanja in metode različnih terapevtskih šol, z namenom prilagoditve pristopa posamezniku in njegovim težavam.
Pri svojem delu vključujem znanja s področja dela s travmo. Uporabljam metodo za globinsko predelavo travme “Aleceia” in metodo Brainspotting, ki je še posebej učinkovita za predelavo potlačenih travmatskih spominov, ki se danes kažejo preko različnih simptomov, kot so tesnoba, depresija, nočne more, fobije, ipd. in pomembno vplivajo na kvaliteto posameznikovega življenja.
Moj način dela je telesno orientiran, usmerjen v globljo predelavo čustvenih in psiholoških vsebin, ki posamezniku onemogočajo polno in svobodno življenje.
Komu je namenjena?
- stres, izgorevanje,
- depresivno razpoloženje,
- občutki tesnobe, panični napadi, neutemeljeni strahovi,
- žalovanje,
- predelava travmatskih izkušenj,
- psihosomatske bolezni oziroma bolezni, ki jim ne najdemo fiziološkega vzroka,
- težave s spanjem,
- težave v čustvovanju,
- težave v medosebnih odnosih,
- motnje hranjenja,
- nizko samospoštovanje, občutki manjvrednosti,
- občutki praznine, nezadovoljstvom z življenjem,
- druge težave, ki pomembno vplivajo na vaše življenje.
Psihoterapija je lahko tudi priložnost za osebno rast, samospoznavanje in za razvoj lastnih potencialov.
Potek psihoterapije:
Uvodno srečanje
Uvodno srečanje je namenjeno seznanitvi s težavami in pričakovanji do psihoterapije ter s procesom psihoterapije in mojim načinom psihoterapevtskega dela. Uvodno srečanje je neobvezujoče in omogoča čas za razmislek. V kolikor se odločite za vključitev v psihoterapevtski proces, se najprej dogovorimo za nekaj psihoterapevtskih srečanj, da prepoznamo ali je tovrsten način dela ustrezen glede na težave s katerimi se spoprijemate in pričakovanji do terapije. Po nekaj srečanjih se dogovorimo za nadaljevanje procesa ali se pogovorimo o ustreznejši obliki psihoterapije. Ob vključitvi v psihoterapevtski proces oblikujemo dogovor za skupno delo, ki je formalni del procesa. Uvodno srečanje traja 60 minut.
Proces uvodnega srečanja poteka v varnem in zaupnem terapevtskem odnosu.
Pogostost srečanj
Psihoterapevtska srečanja potekajo redno, običajno enkrat tedensko, v zaupnem psihoterapevtskem odnosu. Stalnost srečanj zagotavlja kontinuiran potek terapije, ustvari občutek varnosti in omogoča napredek. Psihoterapevtski proces lahko poteka v živo in/ali on line.
Trajanje terapije
Trajanje psihoterapije se prilagaja potrebam posameznika. Odvisno je od vrste težav posameznika in ciljev, ki jih želi doseči. Za dosego globljih in trajnejših rezultatov je priporočljiva terapija, ki traja daljše obdobje.
Etični kodeks
Pri svojem delu spoštujem Kodeks etike in profesionalne prakse Slovenskega društva za integrativno psihoterapijo in transakcijsko analizo (SINTA), Etični kodeks Slovenske krovne zveze za psihoterapijo (SKZP) ter Kodeks etike in profesionalne prakse Evropske zveze za integrativno psihoterapijo (EAIP).
Cenik
Psihoterapevtske storitve so samoplačniške.
Uvodno srečanje (60 min) znaša 80 EUR.
Psihoterapija/Brainspotting (60 min) znaša 80 EUR. Psihoterapevtska ura se lahko podaljša na 75 ali 90 minut.
Cenik za storitve v tujini se razlikuje od cenika za storitve v Sloveniji.